Benalmadena

W Hiszpanii jest mnóstwo miejsc, gdzie można wybrać się na urlop. Bardzo często turyści decydują się na wyjazd do Andaluzji, a precyzując – na pełne słońca wybrzeże Costa del Sol. Ze względu na bardzo wysoką atrakcyjność tego regionu nie brakuje tu kurortów wypoczynkowych – należy do nich również BENALMADENA. Te ponad 40-tysięczne miasto znane jest przede wszystkim z tego, że tutaj właśnie znajduje się najwyższa na Zachodzie buddyjska stupa – nosi ona nazwę Stupy Oświecenia, a na wysokość liczy sobie trzydzieści trzy metry. Wzniesiona ona została przed ośmioma laty. Każdego roku jest celem rozlicznych pielgrzymek buddyjskich (stupa jest w religii buddyjskiej budowlą o charakterze  sakralnym).

Oczywiście, nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką poszczycić się może BENALMADENA. Jest to bardzo znany port jachtowy – największy na całym wybrzeżu Costa del Sol. Ogromnym atutem przyciągającym mnóstwo turystów jest piękna plaża, która ciągnie się na długość dziewięciu kilometrów. Podzielona jest na wiele mniejszych plaż, gdzie przy każdej znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jedną z wielu atrakcji, jakie czekają na gości przyjeżdżających do tej miejscowości są park rozrywki Tivoli World oraz delfinarium Selvo Marina, gdzie można podziwiać przedstawienia polegające na wykonywaniu przez morskie zwierzęta takie jak pingwiny czy delfiny rozmaitych sztuczek.

Niedaleko delfinarium jest położony park La Paloma, świetnie miejsce do spacerowania czy skosztowania kawy w pięknych okolicznościach przyrody. Miasto podzielone jest na trzy główne dzielnice, z czego tą typowo turystyczną jest Costa. Tutaj właśnie znajduje się większość spośród wymienionych powyżej obiektów. Ponadto tutaj mieści się też muzeum archeologiczne, gdzie oglądać można lokalne eksponaty. Z kolei w dzielnicy Pueblo jest mnóstwo typowych, andaluzyjskich domów malowanych na biało. W dzielnicy Arrovo de la Miel znajduje się kolejka górska, z której można rozkoszować się widokiem marokańskiego wybrzeża, Gibraltaru i gór Sierra Nevada.