Blanes

Bardzo atrakcyjną propozycją na spędzenie urlopu jest wyjazd do Hiszpanii. Kraj ten słynie z wielu rzeczy – pięknych krajobrazów, rozlicznych zabytków, wspaniałej pogody, smacznej kuchni, interesującej kultury i z wielu innych rzeczy. Koniecznie trzeba też w tym momencie wspomnieć o wielu kurortach wypoczynkowych – takich, jak chociażby Blanes. Szukać go należy w Katalonii. Urlopowy sezon zaczyna się tam w kwietniu, kończy się natomiast we wrześniu. Miejscowość Blanes jest zamieszkiwana przez niespełna trzydzieści jeden tysięcy osób, a tym, z czego słynie najbardziej są fantastyczne plaże.

Na wybrzeże Blanes składają się aż cztery kilometry tychże plaż. Spośród najbardziej znanych z całą pewnością wymienić w tym momencie można S’Abanell oraz Blanes. W sezonie temperatura wody oscyluje tutaj przeciętnie w granicach dwudziestu pięciu stopni Celsjusza, więc nie ma się co dziwić, że latem na plażach tych jest bardzo tłoczno. Plaże nie są jednak jedynym czynnikiem, który przyciąga turystów. Można tutaj odwiedzić również imponujące ogrody botaniczne – są to Murtra oraz Mar. Generalnie rzecz biorąc, roślinność jest tutaj bardzo bujna oraz różnorodna. Wystarczy wspomnieć tylko, że rozmaitych roślin znajduje się tutaj przeszło siedem tysięcy gatunków. Historia Blanes sięga bardzo dawno czasów, albowiem miejscowość ta założona została jeszcze przez starożytnych Rzymian. Następnie przeszła ona pod panowanie Wizygotów, a później dostała się w ręce arabskie. Panoramę miejscowości oraz najbliższej okolicy podziwiać można z tarasu widokowego.

Znajduje się on na zamku wybudowanym w gotyckim stylu, prace nad tym obiektem ruszyły w wieku dwunastym, a jego zadaniem było bronienie wybrzeża przed powszechnymi w tamtych czasach napaściami pirackimi. Dojazd do Blanes jest bardzo dobry. Dla przykładu z Barcelony jedzie się tutaj pociągiem godzinę. Ponadto warto wiedzieć, że właśnie w Blanes ma swój początek nadmorska autostrada, która łączy kurorty wypoczynkowe znajdujące się na wybrzeżu Costa Brava.

Niemalże równolegle do tej autostrady przebiega specjalna trasa zorganizowana z myślą o osobach uwielbiających piesze wycieczki. W miesiącach letnich można wybrać się statkiem wycieczkowym wzdłuż wybrzeża z Blanes do innych znanych hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Reasumując, każda osoba, która zdecyduje się na spędzenie swojego urlopu właśnie tutaj na pewno tego nie pożałuje. Wybrać się tu można zarówno z biurem turystycznym (oferta agencji w tym zakresie jest szeroka), jak i na własną rękę.