Calella

Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ pod tym właśnie względem ma do zaoferowania odwiedzającym ją gościom naprawdę mnóstwo. wspomnieć by tutaj wypadało chociażby o wspaniałych kurortach wypoczynkowych. W gronie tym znajduje się między innymi miejscowość o nazwie Callela. Szukać jej należy w Katalonii, a mówiąc precyzyjniej – na Costa del Maresme, jednym z najpopularniejszych hiszpańskich regionów turystycznych. Z Callela jest niedaleko do Barcelony – miejscowi te dzieli odległość wynosząca pięćdziesiąt sześć kilometrów. Callelanie jest dużą miejscowością – zamieszkuje ją bowiem tylko ponad osiemnaście tysięcy mieszkańców. Turystów przyciągają tutaj fantastyczne plaże rozciągające się wzdłuż wybrzeża na dwa kilometry.

Na deptaku Passeig de Manuel Puigvert znajduje się najwięcej restauracji, klubów i innych lokali, a także sklepów – w sezonie letnim ludzi jest w nich mnóstwo. Amatorzy wypraw zarówno pieszych, jak i rowerowych na pewno będą usatysfakcjonowani, ponieważ wytyczone są tutaj dla nich specjalne trasy. Jeśli ktoś ma ochotę, może też się wybrać do znajdującego się niedaleko Callela delfinarium oraz parku wodnego. To na pewno znakomita propozycja dla tych wszystkich osób, które do Callela przyjeżdżają z dziećmi i chcą zagospodarować im w atrakcyjny sposób czas. Dojazd do Callela – jeśli ktoś wybiera się tu na własna rękę – nie jest trudny, ze względu chociażby na bliskie sąsiedztwo Barcelony. Osoby wybierające opcję podróżowania samodzielnego najczęściej przyjeżdżają tutaj samochodami, natomiast ci, którzy wybrali wyjazd zorganizowany przez agencję turystyczną dostają się tu samolotem (lot do Barcelony, a potem autokar lub pociąg). Koniecznie też trzeba wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, z której słynie Callela. Są to mianowicie goździki – tutaj znajdują się uprawy tych niegdyś szalenie popularnych w naszym kraju kwiatów. Na turystów czekają tutaj zatem rozliczne atrakcje, poza tym w każdej chwili można się udać do jednej ze znajdujących się niedaleko miejscowości wypoczynkowych.

Callela to niewątpliwie bardzo dobra propozycja dla tych wszystkich osób, które rozglądają się za interesującym i pięknym miejscem, w którym można spędzić miło czas. W sezonie letnim pogoda z cała pewnością dopisze – o ten akurat aspekt nie ma co się w ogóle martwić. Planując wakacyjne wojaże, warto zatem taki wyjazd rozważyć i wziąć pod uwagę, na pewno nie będzie się tej decyzji żałować, bo wrażenia z pobytu w Callela będą niezapomniane.