FUENGIROLA

Hiszpania to jeden z chętniej obieranych kierunków wakacyjnych wojaży – tym bardziej, że możliwości w zakresie spędzenia urlopu są tutaj naprawdę bardzo duże. Jednym z typowo turystycznych miast, które zagraniczni goście odwiedzają bardzo często jest FUENGIROLA. Miasta tego szukać należy południowej części Hiszpanii, a mówiąc precyzyjniej – na wybrzeżu Costa del Sol. Jest to region Andaluzji. FUENGIROLA ma turystom wiele interesujących rzeczy do zaoferowania. Nudzić się tutaj nie będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Parque Acuatico Mijas – atrakcyjny park wodny – dostarczy niewątpliwie rozlicznych rozrywek zarówno i tym małym, jak i większym miłośnikom tego rodzaju atrakcji. Ciągnąca się wzdłuż wybrzeża plaża liczy sobie łącznie osiem kilometrów, a podzielona została na mniejsze odcinki, z których każdy jest znakomicie wyposażony w różnego rodzaju sprzęt – na przykład do uprawiania sportów wodnych, ponieważ panują tutaj ku temu naprawdę znakomite warunki.

W opisywanej miejscowości znajduje się między innymi szkoła windsurfingu, więc jak ktoś chętny – może bez przeszkód korzystać. Oczywiście wzdłuż plaży nie brakuje typowo rozrywkowych miejsc jak puby oraz kluby. Generalnie rzecz biorąc, infrastruktura turystyczna jest tutaj rozbudowana na naprawdę bardzo wysokim poziomie. W pełni usatysfakcjonowani będą również i ci turyści, którzy oprócz korzystania z niewątpliwych uroków wspaniałych plaż chcieliby jeszcze zobaczyć parę intersujących rzeczy. Pod tym względem FUENGIROLA także ma sporo do zaproponowania. Na uwagę niewątpliwie zasługuje stary port, gdzie obok nowoczesnych i super luksusowych jachtów ujrzeć można również bardzo wiele starych kutrów rybackich. Niektóre spośród nich są zabytkowe. Nie oznacza to jednak, że port nie jest wykorzystywany obecnie przez lokalnych rybaków – nic bardziej mylnego. Bardzo charakterystycznym obiektem zabytkowym, jaki można tutaj podziwiać, jest Suhayl lub Sohail. To jeszcze pozostałość po Maurach. Obiekt ten przez wiele stuleci popadał w ruinę, ale w latach 90-tych zabrano się za jego renowację. Przed jedenastoma laty zakończono odnawianie wnętrza. Dzisiaj są tu organizowane liczne koncerty, których najwięcej jest rzecz jasna latem – to przyciąga turystów.

Przed paroma laty zakończyło się również odnawianie okolicy tego zamku, w związku z czym cały kompleks stanowi na chwilę obecną najważniejszy obiekt zabytkowy w mieście. Skoro mowa już o miejscach mających zabytkowy charakter, nie można w tym momencie zapomnieć o starej dzielnicy miasta noszącej nazwę Paseo Maritimo. Ona również przyciąga turystów spragnionych sentymentalnych wrażeń – pełno tutaj wąskich, urokliwych uliczek oraz pomalowanych na biało niedużych domów wspaniale przystrojonych kwiatami. FUENGIROLA to piękna miejscowość, którą warto odwiedzić. Moc atrakcji, tropikalna roślinność, wspaniała pogoda – czego więcej można oczekiwać po miejscu, gdzie planuje się urlop? Nic dziwnego, że Hiszpania jest tak oblegana każdego roku przez turystów, wspaniałych zakątków tutaj nie brakuje.