ibiza-coast

Ibiza

Trzeba sobie powiedzieć wprost – osoby, które wyjeżdżają na wakacje w poszukiwaniu świętego spokoju i ciszy, raczej na Ibizę wybierać się nie powinny. Od lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy ta zapomniana, największa wyspa Balearów została odkryta przez hippisów, stała się stolicą dobrej zabawy, muzyki i nieskrępowanej miłości. Ibiza to Mekka miłośników muzyki trance, którzy przybywają tu ze wszystkich stron świata.

 

Jeden z tutejszych barów, znajdujący się w San Antonio- Cafe Del Mar jest tak znany, że tutejsi didżeje wydają płyty z muzyką, która sprzedaje się w milionach egzemplarzy na całym świecie. To co gra się w sezonie na Ibizie, będzie potem grane w dyskotekach i barach całego świata przez resztę roku. To tu przyjeżdżają najlepsi na świecie didżeje ze swoimi nowymi setami, by pokazać je niezwykle chętnej do zabawy, ale wymagającej publice.

Po trudach nocnych imprez można jednak znaleźć na Ibizie miejsca zaciszne i warte odwiedzenia. Dość powiedzieć, że znajduje tu się Dalt Vila – ogromna warownia, projektowana jeszcze przez Włochów w XVI wieku. Odwiedzić warto również Sa Caleta, z ruinami fenickiej wioski z początków naszej ery oraz muzeum etnograficzne przedstawiające życie codziennie mieszkańców wyspy przez wieki (znajduje się w niewielkim miasteczku Santa Eularia des Riu).

sunset

Ibiza to również pieszcząca podniebienie śródziemnomorska kuchnia z doskonale przyrządzonymi owocami morza na czele, wspaniałe wina, rejsy wzdłuż linii brzegowej i nurkowanie.