Lloret de mar

Lloret de mar to jedno z najważniejszych miejsc w turystycznej Hiszpanii. Każdy, kto chce wyjechać akurat do Hiszpanii na egzotyczne wakacje i nie chcą jednocześnie wybierać się na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, powinien wybrać się właśnie do Lloret de mar. Jest to miasto znajdujące się w słonecznej Katalonii. Każdy przeciętny turysta znajdzie tutaj wszystko – słońce, gorące plaże, piękne turystki, dobrze zaopatrzone bary, świetnej jakości obsługę w każdym przybytku turystycznym, począwszy od plaży, po parkingi, sklepy, a także dobre restauracje z kuchniami całego świata, ale też dobre zaplecze noclegowe i dobrą infrastrukturę. Lloret de mar położone jest na wybrzeżu Costa Brava, co decyduje o tym, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii.

Genialnym plusem tego miasta jest to, że znajduje się ono tylko o kilkadziesiąt kilometrów od Barcelony oraz jeszcze mniej od Girony, w której znajduje się lotnisko, na którym lądują samoloty tanich linii lotniczych z polski. Jest to powód, dla którego Polacy często wypad do Barcelony na tydzień łączą z pobytem w Lloret de mar. Miasto to, mimo że wydaje się prawdziwą mekka turystyczna, jest poza tym bogate w niesamowitą historię. Przez wieku osiedlali się tutaj Rzymianie, co wdać w architekturze budynków znajdujących się w miasteczku, ale także Iberowie, czyli rdzenna hiszpańska ludność. Wiele osób twierdzi, że nocne kluby oraz dyskoteki, jakie znajdują się w Lloret de mar należą do jednych z najlepszych w Europie. To właśnie decyduje o tym, że nie dla historii tego miejsca przyjeżdżają turyści corocznie do Lloret de mar, ale właśnie dla zabawy. W istocie, już zbliżając się do tego miasta, poczujemy klimat zabawy i beztroski nad Morzem Śródziemnym. Warto jest odwiedzić tutaj park wodny Water World. Lloret de mar to takie specyficzne miejsce, które jest tłumnie zamieszkiwane przez turystów oraz przez ludzi, którzy mają tutaj swoje letni e domy, a pochodzą ci ludzie z całej Europy. W zimie miasto wyludnia się i nie jest już tak atrakcyjnym celem podróży, jednak warto jest poznać także drugą stronę Lloret de mar: jako wioski rybackiej, miejsca, w którym obok Rzymian miejsce tutaj znaleźli sobie też Włosi.

Warto zauważyć, że w czasie lata w Lloret de mar zawsze jest mnóstwo Polaków, dlatego jeśli chcemy tak naprawdę uciec od naszych rodaków, powinniśmy udać się raczej do sąsiadującej z Hiszpanią Portugalii, tam bowiem rzadko ktokolwiek zagląda, bo jest po portu za daleko, ale równie pięknie jak w Hiszpanii. Głównym miejscem spotkań w Lloret de mar, oprócz licznych restauracji, barów, pubów i dyskotek, jest oczywiście miejska plaża, która jednak jest zawsze zatłoczona, od rana do wieczora. Można się zdziwić niekiedy, że już o dziesiątej rano nie będziemy mogli z powodzeniem znaleźć skrawka wolnego miejsca na owej plaży. W Lloret de mar jest mnóstwo punktów usługowych, w których można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych, na przykład deski oraz rowery, skutery, czy banany wodne. Jeśli potrzebujemy większego spokoju, możemy wybierać spośród licznych pobliskich plaż.