Malgrat de Mar

Hiszpania słynie na całym świecie z bardzo wielu rzeczy. Jedną z nich są oczywiście rozliczne atrakcje turystyczne. Na ich brak w żadnym wypadku nie wolno tutaj narzekać. W tym zakresie mieszczą się także jak najbardziej kurorty wypoczynkowe – takie, a nie inne usytuowanie geograficzne tego kraju oznacza znakomite warunki do wypoczynku i wspaniałego spędzania czasu podczas urlopu. Jedną z bardziej znanych hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych jest Malgrat de Mar.

Szukać jej należy w Katalonii, a mówiąc dokładniej – w Maresme (jest to coś w rodzaju naszych polskich powiatów) nad Morzem Śródziemnym. Jest to niewielka miejscowość licząca sobie około dziewiętnastu tysięcy mieszkańców. Zlokalizowana jest około pięćdziesięciu kilometrów na północ od Barcelony. Z Barcelony można bez problemu dostać się tutaj samochodem – niekoniecznie własnym, równie dobrze można go wynająć, w Hiszpanii sieć tego rodzaju wypożyczalni jest bardzo dobrze rozbudowana.

Położenie nad Morzem Śródziemnym sprawia, że każdego roku w sezonie przyjeżdżają tutaj ogromne ilości turystów, pragnących skorzystać z uroków miejscowych plaż. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada, na której aż roi się od rozmaitych sklepów oraz lokali gastronomicznych i rozrywkowych. W Malgrat de Mar wiele atrakcji znajda dla siebie wielbiciele sportów wodnych. Ponadto rodziny z dziećmi mogą liczyć na upusty przy wynajmowaniu sprzętu turystycznego oraz akcesoriów potrzebnych na plażę. Malgrat de Mar jest miejscowością dzieląca się niejako na dwie części – są nimi mianowicie stara oraz nowa część miasta. Część nowa określana jest mianem New City. Kwitnie tutaj przede wszystkim handel oraz usługi gastronomiczne. część stara natomiast jest typowa dla hiszpańskich miasteczek tego rodzaju – życie toczy się tutaj swoim rytmem, jakby zupełnie oderwane od całego turystycznego zgiełku i szaleństwa.

W Malgrat de Mar można obejrzeć wiele interesujących obiektów zabytkowych. Bodajże tym najbardziej charakterystycznym jest kościół Sant Nicolau de Esglssia. Bardzo ciekawie prezentuje się również szpital pochodzący z połowy piętnastego stulecia. Nie mniej jednak wiele budynków już współczesnych, bo z ubiegłego stulecia, także przedstawia się w bardzo ciekawy sposób. Niedaleko Malgrat de Mar znajduje się park wodny oraz delfinarium. Są tutaj stworzone bardzo dogodne warunki dla osób będących miłośnikami pieszych wycieczek oraz rowerowych wypraw. Warto zwiedzić także najbliższą okolicę, gdzie również można znaleźć mnóstwo interesujących atrakcji.