Riwiera Śródziemnomorska

Costa del Azahar, to jedno z ciekawszych miejsc w regionie Walencji, zwane również Wybrzeżem Kwiatu Pomarańczy (nazwa pochodzi od licznych w tych okolicach cytrusowych plantacji). Costa del Azahar to nie tylko cudowne, piaszczyste plaże, ale również okazja do obejrzenia Peniscoli, zabytkowego miasta otoczonego murami. Oddech historii czuć również w niedalekim Sagunto, gdzie znajdują się ruiny rzymskich budowli.
A w niedalekiej Morelli z kolei odwiedzić warto zamek gotycki. Będąc w Sagunto mamy lekko ponad 30 kilometrów do największej w okolicy przyrodniczej atrakcji – podziemnej rzeki Vall D’uixo. Widok stalaktytów, jaskiń i grot na długo zostanie w pamięci każdego zwiedzającego. Deltebre z kolei to miejscowość, do której zjeżdżają miłośnicy przyrody, spokoju i wypoczynku na łonie natury. To także miejsce, w którym organizowane są dla turystów specjalne programy łowienia ryb, w czasie których wędzisko zarzuca się na otwartym morzu.

Costa Brava z kolei, czyli Dzikie Wybrzeże to wybrzeże regionu Katalonia. Obok naprawdę spokojnych i pięknych plaż, znajdują się tu też takie, które kochają „niszowi turyści”. Należy do nich choćby miejscowość Rosas, gdzie wszystkim we znaki daje się potężny wiatr zwany przez miejscowych Tramontana. To atrakcja dla surferów, którzy dla mocnych wiatrów przyjeżdżają tu z wielu stron świata.

Królem Riwiery Śródziemnomorskiej jest jednak zdecydowanie Costa del Sol w regionie Andaluzja, czyli popularne Wybrzeże Słońca. To tu jest najwięcej słońca w całej Hiszpanii, to tu jest najwięcej ciepłych dni w roku, i to tu są najpiękniejsze, choć często kamieniste plaże i czysta woda i to wreszcie tu w poszukiwaniu atrakcji zjeżdża co roku najwięcej turystów.