Santa Susana

Santa Susana to mała miejscowość turystyczna, położna nad Morzem odziemnym w północnej Hiszpanii. Jest to miejscowość, w której każdy turysta, który oczekuje od Hiszpanii plaż, złotego piasku oraz rozwiniętej sieci hoteli i restauracji znajdzie coś dla siebie. Do Santa Susana dostaniemy się z portu Calella, który również, swoją drogą, zasługuje na zwiedzenie. Jeśli jednak turysta dąży do tego, aby mieć wspaniałe wakacje na hiszpańskim wybrzeżu, powinien wybrać się właśnie do jednego z hoteli położnych w Santa Susana. Znajduje się tam ich mnóstwo i spełniają oczekiwania w większości nawet najbardziej wybrednych turystów. Santa Susana to w istocie przedłużenie innych turystycznych kurortów tego samego typu: blisko położone są na przykład Blanes, czy Lloret de Mar. Santa Susana to miejsce, do którego można dogodnie dostać się koleją z Barcelony. Pociągi odjeżdżają z placu Catalunia. Każdy turysta, który zdążył odwiedzić Santa Susana będzie wspominał tę miejscowość jako idealne miejsce na wakacje – dobre punkty usługowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego, czyste plaże, które są sprzątane każdego ranka, a także zawsze wspaniała pogoda, nawet w późnych miesiącach jesiennych to marzenie każdego mieszkańca północnej Europy.

Podstawowym plusem Santa Susana są wielkie, rozłożyste plaże, nad którym mi górują wielkie plamy. Nie ma tutaj takiego ścisku i tłoku jak w innych miejscowościach położonych na Costa Brava. to, z czym kojarzy się Santa Susana to przede wszystkim wspaniałe tawerny, kawiarnie oraz grajkowie uliczni, którzy potrafią tutaj grac do białego rana na ulicach na skrzypcach albo saksofonie sprawiają,c, że turystom muzyka ta brzmi w uszach jeszcze na długo po wyjechaniu z Hiszpanii. Turyści przechadzają się w Santa Susana po głównej promenadzie, przy której, obok licznych dobrych knajpek ze smacznymi, bo świeżymi, owocami morza można wspaniale zabawiać się w dyskotekach oraz innych klubach nocnych z niezwykle gościnnymi w tej części Hiszpanii Katalończykami. Goście, którzy przybywają do Santa Susana zazwyczaj wiedzą, czego oczekują i miasto doskonale potrafi wyjść na przeciw takim oczekiwaniom – znajdują się tutaj najdroższe hotele na świecie z wszelkimi udogodnieniami, takimi jak sauny, jaskinie solne, czy baseny oraz korty tenisowe. Warto, podczas pobytu w Santa Susana wybrać się do tych restauracji, które serwują tylko hiszpańską tradycyjną kuchnię, a także do tych miejsc, w których tańczy się na żywo, na przykład flamenco, a tak jest w restauracji La Siesta, znajdującej się przy głównej promenadzie miasta.

Dla znudzonych leżeniem na plaży dobrą rozrywka w ciągu dnia może być wycieczka do Castell de Can Rates,w którym można zetknąć się z prawdziwą historią tego miejsca – to jest właśnie serce kulturalne Santa Susana. Miasteczko osnute jest lasami sosnowymi, z których wydobywa się charakterystyczny, słodki zapach, który w tych częściach Europy potrafi być naprawdę intensywny. Warto, przed wyjazdem do Santa Susana poznać historię tego miejsca, aby bardziej świadomie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, jakie mają miejsce tutaj w starej części tej dawnej osady rybackiej.