Torremolinos

Hiszpańska Andaluzja i słoneczne wybrzeże Costa del Sol to bardzo wiele znanych i chętnie odwiedzanych przez turystów kurortów wypoczynkowych. Jednym spośród nich jest TORREMOLINOS. Zagraniczni (oraz krajowi) goście przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu zabawy, ponieważ od wielu już lat TORREMOLINOS cieszy się opinią hiszpańskiej stolicy rozrywki. To znakomite miejsce do wypoczynku, gdzie każdy znajdzie coś ekscytującego dla siebie. Co zatem TORREMOLINOS ma do zaoferowania turystom? Otóż okazuje się, że bardzo wiele. Znajduje się tutaj wodny park, gdzie jedną z atrakcji są sztuczne fale, nie wspominając o rozlicznych basenach oraz zjeżdżalniach. Idealnym miejscem do zabawy, zarówno dla dorosłych, jak i dla ich pociech, jest Tivolli, park rozrywki.

Są tu tak zwane domy strachu, zjeżdżalnie, karuzele i ogólnie moc atrakcji, które sprawiają, że czasu na nudę na pewno nie będzie. Jeżeli ktoś preferuje rozrywki odznaczające się większymi skokami adrenaliny, ma do swojej dyspozycji kasyno – nie znajduje się ono co prawda w TORREMOLINOS, ale w Benalmadena Costa. Daleko w każdym bądź razie to nie jest, bo zaledwie cztery kilometry. Oczywiście jak Hiszpania i Costa del Sol, to nie może zabraknąć i plaż. W TORREMOLINOS znajduje się jedna z najbardziej znanych w całej Hiszpanii plaż, a mianowicie Playa del Lido.

W Andaluzji to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych tego rodzaju miejsc. Panują tutaj warunki sprzyjające zarówno relaksowi w słonecznych promieniach, ale także i aktywnemu wypoczynkowi. Uprawiać tutaj można wiele sportów wodnych takich jak dla przykładu żeglarstwo, surfing, wędkarstwo wodne czy też jazdę na wodnych nartach. Przy plażach jest bardzo wiele barów, restauracji oraz klubów, gdzie życie kwitnie nie tylko za dnia, ale również w nocy. Koniecznie też trzeba wspomnieć o tym, że TORREMOLINOS jest miastem tańca nieodłącznie kojarzonego z Hiszpanią – czyli flamenco. Funkcjonuje to wiele klubów tego tańca oferujących turystom szybkie kursy pomagające opanować podstawy tego gorącego tańca.