Tossa de Mar

Kurortów wypoczynkowych, które można odwiedzić w Hiszpanii jest cale mnóstwo. wspomnieć w tym momencie można chociażby o Tossa de Mar. Miejscowość ta znajduje się w Katalonii, a spośród wszystkich kurortów położnych na Costa Brava jest jednym z tych cieszących się największą popularnością.Tossa de Mar nie jest duża miejscowością – stałych mieszkańców jest tutaj bowiem przeszło pięć tysięcy. W ramach ciekawostki można przy tej okazji nadmienić, że odkąd wprowadzono tutaj zakaz organizowania korridy, przedstawiciele państw należących do Unii Europejskiej organizują w Tossa de Mar kongresy, na których poruszane są tematy związane z ekologią.

Tossa de Mar słynie ze swoich wspaniałych zabytków, przy czym zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się Vila Vella. Jest to starówka wybudowana w czasach średniowiecza – jedno z najpiękniejszych tego rodzaju miejsc w całej Hiszpanii. Ponadto bardzo atrakcyjnym zabytkiem są tutaj fortyfikacje obronne – one również pochodzą z dwunastego wieku. W odległości około stu kilometrów na północ od Tossa de Mar znajduje się Barcelona, więc – jak nietrudno się domyślić – dojazd jest tutaj bardzo dobry. Historia miejscowości sięga jeszcze czwartego stulecia naszej ery – właśnie wówczas założyli ja Rzymianie. O tamtych czasach przypomina zresztą doskonale pomnik przedstawiający rzymskiego wojownika – znajduje się on nad morzem tuż na głównym deptaku. Skoro Tossa de Mar znajduje się na Costa Brava, nietrudno jest zgadnąć, że plaże są tutaj wyjątkowo piękne – piaszczyste i pełne uroku. Otaczają je skały i kamienie. Generalnie rzecz biorąc, krajobrazy w Tossa de Mar są niezwykle malownicze i zapierają dech w piersiach.

Z całą pewnością w pełni usatysfakcjonowani powinni być wielbiciele nurkowania, którzy odwiedzają Tossa de Mar – warunki do tego są tutaj bowiem znakomite. Tossa de Mar poszczycić się może między innymi tym, że posiada doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne stoi tu na bardzo wysokim poziomie, poza tym nie brakuje oczywiście także i szeregu innych rozrywek. Wakacje w Tossa de Mar są niewątpliwie tym, w co warto trochę pieniędzy zainwestować – wrażenia będą jedyne w swoim rodzaju. Oferta biur turystycznych w tym właśnie zakresie jest dzisiaj bardzo szeroka, więc nawet najbardziej wymagający klienci znajdą w tym wszystkim coś dla siebie.

Poza tym równie dobrze można tutaj przyjechać i na własną rękę, na pewno będzie się to wiązać z niższymi kosztami aniżeli w przypadku agencji turystycznej.